Kým štvrtáci v škole maturovali, druháci sa vybrali na návštevu do susedného Česka. Počas jedného dopoludnia si vyskúšali aké to je byť študentom univerzity. Prijali pozvanie vyučujúceho Michala Hudáka (náš absolvent, kolega, študent univerzity), ktorý im v spolupráci s vedením Fakulty aplikovanej informatiky univerzity Tomáše Bati v Zlíne túto návštevu sprostredkoval.

Po rýchlom obede sa študenti presunuli do neďalekých Malenovic. Tamojší hrad a hlavne vynikajúco podaný výklad bol pre študentov veľmi zaujímavý. Veľa sa nenachodili, videli množstvo dobových exponátov a dozvedeli sa rôzne pikošky zo života obyvateľov hradu.

Cestou domov sa chlapci zmenili na hokejových fanúšikov, ba až odborníkov trénerov – povzbudzovali našich najviac ako sa dalo. Síce sme hokej nevyhrali, ale zážitok zo Zlína zostane určite pozitívny.